01.092020

W dniach od 3 do 10 sierpnia 2020 odbywały się zajęcia w ramach projektu SEG Field Camp 2020.

Celem projektu jest zapoznanie studentów i doktorantów z pomiarami terenowymi z użyciem wielu metod geofizycznych.

SEG Field Camp  nie obejmował jedynie ciężkiej pracy w terenie, była też dydaktyka oraz formułowanie ciekawych celów badawczych. Atmosfera sprzyjała tworzeniu geofizycznej społeczności otwartej dla wszystkich, od ekspertów po adeptów, oraz osób zainteresowanych tematem naszej planety - Ziemi. Projekt ten także przysłuży się rozpoznawalności Instytutu Geofizyki PAN nie tylko w kraju lecz także na świecie. Ponadto była to świetna okazja do poprawy umiejętności miękkich i dydaktycznych, nauki jak kierować i zarządzać projektem zarówno dla mnie jak i pozostałych zaangażowanych osób. Sama aplikacja o projekt i związanie z tym formalności były dla nas wyzwaniem z którego wiele się nauczyliśmy. Dodatkowo celem naukowym i być może publikacyjnym jest rozpoznanie struktur krasowych w okolicach Smerdyny. W przyszłości planujemy cykl wykładów dla zainteresowanych studentów na temat metod geofizycznych. (tekst i fot. Bartosz Owoc, Dyrektor Projektu SEG Field Camp 2020).