09.102023

Warsztaty CARBON ACT dla nauczycieli

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty CARBON ACT dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, które odbędą się 7 listopada 2023 r. w Instytucie Geofizyki PAN w Warszawie.

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w opracowaniu i testowaniu z grupami szkolnymi innowacyjnych materiałów edukacyjnych dotyczących zmiany klimatu.

Projekt CARBON ACT ma na celu wywarcie szeroko zakrojonego wpływu na edukację dotyczącą zmiany klimatu i zrównoważonego rozwoju poprzez opracowanie zestawu przykładowych praktyk i wytycznych, które będą wspierać nauczycieli w ich działaniach edukacyjnych i wpływać na politykę i badania na poziomie strukturalnym.

Uczestnicząc w warsztatach nauczyciele deklarują swój udział w projekcie CARBON ACT, który będzie polegał na opracowaniu jednej aktywności edukacyjnej (podczas warsztatów lub do końca listopada br.) oraz przetestowaniu aktywności dostosowanych do etapu edukacyjnego z co najmniej jedną grupą uczniów do końca roku szkolnego 2023/2024. Przed warsztatami wyślemy Państwu deklarację współpracy. Ze względów organizacyjnych zachęcamy do zgłaszania się do projektu po dwóch nauczycieli z jednej szkoły, co ułatwi wspólne opracowanie scenariusza zajęć.

Zapisy na warsztaty: FORMULARZ

Program:

12.00-12.15 Wprowadzenie do projektu CARBON ACT

12.15-12.30 Prezentacja raportu pt. „Analiza podstawy programowej – jak włączać temat zmiany klimatu do praktyki szkolnej”

12.30-13.15 Wykład pt. "Energetyka bezpieczna dla klimatu" - dr Artur Szkop, Zakład Fizyki Atmosfery, Instytut Geofizyki PAN

13.15-13.30 Scenariusze aktywności CARBON ACT – na czym polegają?

13.30-14.15 Obiad

14.15-14.45 Wykład pt. „Prawdy i mity o zmianie klimatu” – dr Agata Goździk, Dział Komunikacji Naukowej i Edukacji, Instytut Geofizyki PAN

14.45-16.30 Praca nad scenariuszami aktywności CARBON ACT

16.30 Zakończenie warsztatów