Aktualności

10.062024

Udział IGF PAN w pikniku naukowym w Sopocie

8 czerwca odbył się XVI Sopocki Piknik Naukowy „Ocean zmian” 2024. Wśród licznych wystawców nasz Instytut był reprezentowany na stoisku edukacyjnym przez Dział Komunikacji Naukowej i Promocji.

Sopocki Piknik Naukowy odbył się w ramach Otwartych Dni Nauki. Tradycja wydarzenia sięga 2003 roku i początków Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Od szesnastu lat Sopocki Piknik jest samodzielną imprezą organizowaną przez Instytut Oceanologii PAN i Sopockie Towarzystwo Naukowe. W tym roku Piknik odwiedziło blisko tysiąc osób!

Na stoisku edukacyjnym IGF PAN „Wirtualny Spitsbergen”, organizowanym w ramach projektu GEOGADKA, można było zobaczyć za pośrednictwem gogli VR filmy 360 z okolic Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, zagrać w polarny quiz oraz wziąć udział w grze terenowej.

Sopocki Piknik Naukowy, stoisko IGF PAN

Wśród wystawców podczas Sopockiego Pikniku znalazły się instytuty badawcze, uniwersytety i instytucje zajmujące się popularyzacją nauki (m.in. IBB PAN, Akwarium Gdyńskie, Politechnika Gdańska, Centrum Nauki Experyment).

Oprócz licznych atrakcji w miasteczku namiotowym, zwiedzający mogli wziąć udział w serii wykładów popularnonaukowych w sali seminaryjnej, a także obejrzeć filmy z serii „Niepodręcznik Oceaniczny” i dokument w reż. Kuby Witka „Gdy zniknie lód”, który powstał w ramach projektu „RAW – Retreat and Wither” prowadzonego przez IGF PAN.