Prof. dr hab. inż. Monika A. Kusiak została wybrana na członka Międzynarodowej Rady Doradczej Instytutu Badań nad środowiskiem Ziemi i Kosmosu Uniwersytetu w Nagoya w Japonii (International Advisory Board of the Institute for Space-Earth Environmental Research, ISEE).

Rada składa się z czołowych zagranicznych naukowców z dziedziny nauk o Ziemi i kosmosie. Do głównych zadań Rady należy zewnętrzna ocena działań naukowych Instytutu, strategiczne doradztwo w zakresie inicjatyw globalnych oraz doradztwo w zakresie współpracy międzynarodowej i wspólnych projektów międzynarodowych. IAB dokonuje również przeglądu osiągnięć naukowych ISEE, a także udziela praktycznych porad dotyczących rozwoju nowych trendów interdyscyplinarnych, łączących nauki o Ziemi, kosmosie z fizyką. Członkowie Rady dokonują również ewaluacji zaproszeń dla badaczy zagranicznych i współpracy międzynarodowej. To już druga kadencja prof. M.A. Kusiak w tej Radzie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej współpracy!