21.032023

IGF PAN patronem 8. edycji projektu GEOpraktyki

Bardzo miło nam poinformować, że po raz kolejny objęliśmy patronatem naukowe przedsięwzięcie GEOpraktyki, które odbywa się od 2015 roku i zrzesza grupę studentów i doktorantów Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tegoroczna edycja pod hasłem „Saharyjskimi piaskami Mauretanii” będzie odbywać się na przełomie kwietnia i maja 2023 roku.

W ramach wyprawy badawczej studenci kierunków geograficznych, geologicznych i turystycznych samodzielnie przeprowadzą swoje badania naukowe, a ich wyniki będą prezentowane podczas konferencji naukowych oraz w czasopismach naukowych.

W tym roku uczestnicy GEOpraktyk planują wykonać pomiary terenowe w celu określenia warunków meteorologicznych gajów palmowych oraz wydm, opracować produkty fotogrametryczne przy wykorzystaniu technologii bezzałogowych statków powietrznych, wycieczki wirtualne oraz przeprowadzić badania z zakresu turystyki.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony: www.geopraktyki.amu.edu.pl, na której można się zapoznać z informacjami dotyczącymi poprzednich wypraw w ramach cyklu GEOpraktyki, oraz do śledzenia strony projektu na Facebooku: www.facebook.com/geopraktyki.