20.032023

Kurs dronowy na Svalbardzie

Tej jesieni SIOS oferuje szkolenie z efektywnego wykorzystania dronów w badaniach na Svalbardzie. Szkolenie poprowadzą eksperci UAV z instytucji członkowskich SIOS, międzynarodowi badacze i eksperci z branży.

• Termin: 4 - 8 września 2023
  • Miejsce: Longyearbyen, Svalbard
  • Termin zgłoszeń: do 15 kwietnia 2023
  • Grupa docelowa: naukowcy, doktoranci, pracownicy techniczni bez doświadczenia w wykorzystaniu dronów w pracy naukowej
Celem kursu jest nauczenie uczestników podstawowych umiejętności potrzebnych do korzystania z dronów na Svalbardzie.
Ze względu na stosunkowo szybką i łatwą akwizycję danych, niski koszt oraz wysoką rozdzielczość danych, drony stały się popularnym instrumentem w badaniach środowiskowych. Instytucje członkowskie SIOS wykorzystują drony w szeregu projektów badawczych na całym Svalbardzie. Jednak naukowcom może brakować niezbędnego szkolenia wymaganego do latania dronami i/lub przetwarzania danych.
Z tego szkolenia najbardziej skorzystają doktoranci z instytucji członkowskich SIOS, którzy zamierzają rozpocząć karierę naukową.
Kurs będzie składał się z wykładów, ćwiczeń praktycznych, sesji demonstracyjnych i praktycznych, wycieczki terenowej, wydarzeń towarzyskich i mini-projektów.

Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny na stronie: https://sios-svalbard.org/UAV4Svalbard.

O SIOSie:
Svalbard Integrated Arctic Earth Observing System (SIOS) to międzynarodowa współpraca instytucji badawczych zajmujących się kwestiami klimatycznymi i środowiskowymi na obszarze Svalbardu. SIOS tworzy sieć obserwacyjną, dzieląc się technologią, doświadczeniem i danymi, wypełniając luki w wiedzy i zmniejszając wpływ badań na środowisko.

Kurs dronowy na Svalbardzie - zaproszenie