31.052023

Jubileuszowa 40. Międzynarodowa Szkoła Hydrauliki za nami

W dniach 22 – 26 maja w Kątach Rybackich odbyła się jubileuszowa, 40. Międzynarodowa Szkoła Hydrauliki.

Konferencja została zorganizowana przez Instytut Geofizyki PAN i Instytut Budownictwa Wodnego PAN pod patronatem International Association of Hydro-Environment Engineering and Research (IAHR) oraz Komitetu Gospodarki Wodnej PAN.

Szkoła tradycyjnie była okazją do spotkania badaczy z różnych krajów, wśród których wielu należy do europejskiej czołówki w dziedzinie hydrauliki.

Konferencję poprowadzili dr hab. Monika Kalinowska i Prof. Paweł Rowiński z naszego Instytutu. Podczas konferencji naukowcy i doktoranci naszego Instytutu zaprezentowali swoje badania.

Więcej informacji na stronie International School of Hydraulics 2023 (igf.edu.pl)