Podczas spotkania omówiono zakres prac terenowych, które są planowane w sezonie letnim na Svalbardzie, działań popularnonaukowych, a także tematykę publikacji przygotowywanych w oparciu o pozyskane dane w ramach projektu.
W spotkaniu uczestniczyli uczestnicy projektu ze strony lidera, Instytutu Geofizyki PAN, oraz jednostek partnerskich – Instytutu Oceanologii PAN oraz Zachodnionorweskiego Uniwersytetu Nauk Stosowanych. Kierownikiem projektu jest dr hab. Mateusz Moskalik z Zakładu Badań Polarnych i Morskich IGF PAN.
Celem projektu RAW jest określenie zmian produktywności w fiordach arktycznych w wyniku recesji lodowców. Przyczyni się to do zrozumienia przyszłej roli przybrzeżnych obszarów polarnych w globalnym obiegu węgla w obliczu zmian klimatycznych.
Projekt uzyskał środki w ramach konkursu GRIEG finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 (numer umowy: UMO-2019/34/H/ST10/00504).
Więcej informacji o projekcie RAW można znaleźć na stronie: https://raw-grieg.igf.edu.pl/.
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>