Rolę ekspertów ds. sztuki pełnili dr Grzegorz Lizurek oraz Kaj Michałowski z Zakładu Sejsmologii. Podczas pokazów pt. „Zrób trzęsienie ziemi” oraz „Wpływ podłoża na stabilność budynków” wyjaśniali mechanizmy trzęsienia ziemi oraz ich działanie na budynki. Trzęsienie ziemi w zależność od typu konstrukcji danego obiektu, w różny sposób na niego oddziałuje. Niektóre budowle w skutek wstrząsów ulegają zniszczeniu, inne dzięki odpowiedniej konstrukcji nie zostają zniszczone. Naukowcy przybliżali licznie zgromadzonej publiczności, w jaki sposób odpowiednia konstrukcja może ograniczyć wpływ wstrząsów sejsmicznych na budowle, oraz dlaczego wstrząsy o podobnej wielkości w niektórych rejonach świata powodują małe zniszczenia, a w innych katastrofy. Wielu ochotników skorzystało też z możliwości wywołania prywatnego trzęsienia ziemi, które po zarejestrowaniu mogli zobaczyć na monitorze. W kąciku Geoludka, na „Małych Odkrywców” czekały puzzle, krzyżówki geofizyczne, kolorowanki oraz łamigłówki matematyczne.
Stoisko Instytutu Geofizyki PAN cieszyło się też ogromnym zainteresowaniem lokalnych mediów:
Do udziału w Pikniku zostaliśmy zaproszeni przez Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. Dziękujemy za miłe przyjęcie!
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>