Czasopismo to należy do kategorii Q1, posiada imponujący wskaźnik impact factor wynoszący 3,2 i jest wysoko punktowane (200 punktów ministerialnych).
Precambrian Research zajmuje się publikacją badań dotyczących wczesnych etapów składu, struktury i ewolucji Ziemi oraz jej planetarnych sąsiadów. Czasopismo koncentruje się na badaniach procesowych i porównawczych, obejmując szeroki zakres tematów, takich jak:
- ewolucja chemiczna, biologiczna, biochemiczna i kosmochemiczna, w tym pochodzenie życia oraz ewolucja oceanów i atmosfery,
- geochronologia i geochemia izotopów i pierwiastków,
- złoża mineralne prekambryjskie,
- aspekty geofizyczne wczesnej Ziemi i terranów prekambryjskich,
- natura, powstanie i ewolucja litosfery i płaszcza w prekambrze, w tym procesy magmowe, depozycyjne, metamorficzne i tektoniczne.
Dołączając do grona redaktorów, Profesor Kusiak wzmacnia znaczenie naszego Instytutu w międzynarodowej społeczności naukowej i otwiera nowe możliwości dla współpracy naukowej oraz promocji badań polskich uczonych na arenie światowej.
Pełna lista redaktorów czasopisma dostępna jest na stronie: Editorial Board – Precambrian Research.
Zachęcamy wszystkich badaczy do zgłaszania swoich prac do Precambrian Research!
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>