Oprócz sesji naukowych poświęconych różnym dziedzionom geofizyki, nie zabrakło też chwil wzruszających, szczególnie podczas wizyty w Sa Pa, gdzie 60 lat temu Polscy naukowcy z Instytutu Geofizyki PAN, na czele z prof. Romanem Teisseyrem, utworzyli pierwsze obserwatorium geofizyczne, które dało początek badaniom geofizycznym w Wietnamie. W obecności przedstawicieli z IGF PAN, prof. Jerzego Bulika (członka wyprawy do Wietnamu 1957-1958) oraz przedstawicieli strony wietnamskiej odsłonięto tablicę upamiętniającą te historyczne wydarzenie.
Współpraca z naukowcami z Instytutu Geofizyki Wietnamskiej Akademii Nauk jest nadal bardzo owocna i odbywa się na wielu obszarach badań geofizycznych. W skład polskiej delegacji z IGF PAN, na czele z Panią Dyrektor Beatą Orlecką- Sikorą i Panią Wicedyrektor mgr Beatą Fromeliusz, weszli naukowcy, którzy od wielu lat prowadzą wspólne projekty naukowe z partnerami w Wietnamie: prof. Stanisław Lasocki oraz dr Jan Wiszniowski z Zakładu Sejsmologii; prof. Jarosław Napiórkowski i prof. Krzysztof Kochanek z Zakładu Hydrologii i Hydrodynamiki; prof. Mariusz Białecki z Zakładu Geofizyki Teoretycznej oraz dr Tomasz Wawrzyniak z Zakładu Badań Polarnych i Morskich.
W uznaniu za szczególne zasługi w rozwój badań geofiycznych w Wietnamie, prezes Wietnamskiej Akademii Nauk przyznał specjalne medale dla pracowników IGF PAN. W gronie wyróżnionych znaleźli się m.in. prof. Roman Teisseyre, prof. Janusz Borkowski, prof. Stanisław Lasocki oraz prof. Paweł Rowiński.
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>