Jego użycie pozwoliło na zobrazowanie terenu w wysokiej rozdzielczości, co posłużyło do analizy zlewni arktycznych i umożliwi monitorowanie ich zmian w przyszłości.
Na podstawie nalotów z czerwca 2022 roku zostały opracowane nowe modele terenu o rozdzielczości 0.06 m dla zlewni Fuglebekken i 0.07 m dla zlewni Arie. Modele te udostępniliśmy na dataportalu pod linkiem geodata.igf.edu.pl/Hornsund_DEM/.
Opracowane modele porównaliśmy z najlepszymi jak do tej pory opracowaniami SIOS DEM i ArcticDEM, które obrazują stan okolic PPS Hornsund odpowiednio z 2020 i w czerwcu 2018, ale w gorszej rozdzielczości. Porównanie modeli umożliwiło na określenie zmian w tym dynamicznym środowisku.
Więcej szczegółów można znaleźć w publikacji dostępnej pod następującym adresem: https://www.mdpi.com/2072-4292/15/4/934.
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>