Zgromadzonych gości powitała Dyrektor PAN Muzeum Ziemi, Anna Piontek. Następnie głos zabrała dr Agata Goździk, kierownik Działu Komunikacji Naukowej i Edukacji, która jednocześnie była kuratorem tej wystawy.
Najczęściej pojawiającym się pytaniem było: skąd ten tytuł? To, co w naturze jest piękne, paradoksalnie może być również niebezpieczne. Dr hab. Grzegorz Lizurek w jednym z odcinków podcastu popularnonaukowego GEOGADKA wspominał, że choć trzęsienia ziemi są straszne i katastrofalne w skutkach, mogą być fascynujące. To zjawisko jest jednym z pięciu elementów obok burz, rzek, lodowców i zorzy polarnej, którym poświęcona jest wystawa.
Wstęp merytoryczny do wystawy wygłosił Dyrektor Instytutu Geofizyki, profesor Paweł Rowiński, a na Kamienną Ścieżkę Czasu audytorium wprowadziła profesor Monika A. Kusiak. Przedstawiła w skrócie zamysł ścieżki, który zrodził się w jej głowie z okazji „kamiennego” jubileuszu 70-lecia Instytutu Geofizyki PAN oraz opowiedziała, jakie okazy z jej ekspedycji, które odbyły się w ramach projektu „Poles Together” można podziwiać na wystawie. Są są to m.in.: enderbit ze Wschodniej Antarktydy, tonalit z Północnego Labradoru, czy wyjątkowy okaz monzogranitu orbikularnego z Zachodniej Australii oraz najmłodszy, mający nieco ponad 300 mln lat, granit z polskich Karkonoszy.
Wstęp do wernisażu uświetnił krótki koncert lutniowy. Wydarzenie zgromadziło ponad 80 osób, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszych działań w zakresie popularyzacji nauki i edukacji.
Więcej informacji o wystawie znajdą Państwo na stronie Wystawa „Piekne i Bestie”
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>