Choć cel Festiwalu Polarnego jest poważny – poszerzenie wiedzy o regionach polarnych, a także badaniach polskich naukowców w Arktyce i Antarktyce, podczas imprezy na pewno nie zabraknie okazji do zabawy. Przewidziano masę atrakcji dla uczestników w każdym wieku.
Impreza odbędzie się w godzinach 11.00-18.00, a wstęp na nią jest bezpłatny. Będzie można wysłuchać wykładów popularnonaukowych, dowiedzieć się, ile jest polskich stacji badawczych w Arktyce i Antarktyce oraz jakie badania się w nich prowadzi, spotkać się z autorami książek i filmów o tematyce polarnej, świętować 65-lecie Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie, a nawet zadać pytanie polarnikom pracującym na stacji dzięki połączeniu online.
Dla najmłodszych przewidziano atrakcje w postaci gier i zadań, za które zbiorą pieczątki do „paszportu polarnego” i zostaną nagrodzeni ciekawymi polarnymi gadżetami. Uczestnicy Festiwalu będą mogli obserwować tworzenie rzeźby niedźwiedzia polarnego z bryły lodu oraz wziąć udział w konkursach i quizach o tematyce polarnej. Będzie można również wybrać się w wirtualną podróż do Arktyki dzięki goglom VR i zapoznać się z ekwipunkiem wykorzystywanym przez polarników do pracy w terenie. A po rozrywce intelektualnej zaprosimy na poczęstunek w postaci lodów.
Podczas wydarzenia będzie także możliwość odwiedzenia stoisk organizacji i instytucji związanych z badaniami polarnymi w Polsce, m.in. Zakładu Biologii Antarktyki IBB PAN, Centrum Badań Regionów Zimnych im. A. Jahna działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim czy Instytutu Oceanologii PAN.
Festiwal Polarny jest organizowany w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztof Strzałkowski. Współorganizatorem Festiwalu Polarnego jest Wolskie Centrum Kultury.
Ze szczegółowym programem wydarzenia można się zapoznać na stronie projektu EDU-ARCTIC.PL: https://edu-arctic.pl/aktualnosci/festiwal-polarny.
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>