Ta międzynarodowa konferencja, która odbywa się co dwa lata od 30 lat w różnych miejscach Europy, została zorganizowana przez Zespół Paleomagnetyzmu z Zakładu Magnetyzmu IGF PAN, studentów POLAR-KNOW i studium doktoranckiego IGF PAN wraz z Wydziałem Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
W konferencji wzięło udział 56 naukowców oraz 19 studentów z 20 krajów (w tym 24 osoby z Polski). W trakcie 4 dni konferencyjnych w sesjach zaprezentowano 49 prezentacji ustnych i 30 posterów. Uczestnicy z IGF PAN (14 osób) przedstawili 14 prezentacji, w tym 5 dotyczących badań polarnych.
Konferencja dzięki bardzo nieformalnej atmosferze umożliwiła szeroki udział studentów i doktorantów, pozwoliła im na bezpośrednim kontakt i wymianę myśli naukowej z doświadczonymi naukowcami zarówno w czasie sesji naukowych jak i w ramach programu towarzyszącego.
Konferencja została poprzedzona trzydniowymi (7-10.06.2018) warsztatami naukowymi dla studentów, doktorantów i młodych naukowców Short course on rock magnetism applied to structural geology. W trakcie konferencji promowano nowe możliwości aparaturowe laboratorium paleomagnetycznego sfinansowanego ze środków EPOS-PL i KNOW. (T.Werner)
//wp_enqueue_style ('owl-carousel', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.carousel.min.css'); //wp_enqueue_style ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/assets/owl.slider.css'); //wp_enqueue_script ('owl', get_template_directory_uri().'/assets/src/js/owl/owl.carousel.min.js'); //wp_enqueue_script ('owl-slider', get_template_directory_uri().'/page-blocks/banner-slider/js/block.js'); ?>