Wydarzenia

16.052023

Odszedł Pan Andrzej Skrzyński

Z głębokim żalem zawiadamiamy, ze 16 maja 2023 r. zmarł pan Andrzej Skrzyński, wieloletni pracownik Instytutu Geofizyki PAN.

Pan Andrzej Skrzyński urodził się 25 października 1950 r. w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej, specjalizacja automatyka i metrologia. Od 1 lipca 1981 r. był zatrudniony w Instytucie Geofizyki PAN. W latach 1984-2010 był kierownikiem Działu Mechaniki, a w latach 2010-2013 zastępcą kierownika Działu Konstrukcji i Serwisu Aparatury Geofizycznej. Od 2013 r. był starszym konstruktorem w Dziale Wsparcia Technicznego, a od 2021 r. mechanikiem w Zakładzie Hydrologii i Hydrodynamiki.

Pan Andrzej był bardzo dobrym fachowcem w zakresie konstrukcji aparatury dla potrzeb Instytutu. Zawsze z wielką życzliwością służył pomocą w zakresie konstrukcji aparatury specjalistycznej, a także zupełnie nietypowej. To właśnie do Pana Andrzeja zwracali się pracownicy, którzy poszukiwali rozwiązań nietypowych, których nie sposób znaleźć na sklepowej półce. Choć początkowo tworzył aparaturę głównie na potrzeby monitoringu sejsmicznego, był także twórcą unikatowych wysięgników do poboru próbek wody podczas eksperymentu znacznikowego z rodaminą, konstrukcji kapsuły czasu zakopanej na Spitsbergenie z okazji 60-lecia Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, a nawet urządzeń do laboratorium hydrodynamiki zbudowanego od podstaw w naszym Instytucie. Nie sposób wymienić wszystkich rozwiązań technicznych, w które był zaangażowany.

Żegnamy wspaniałego człowieka, życzliwego kolegę, innowacyjnego konstruktora aparatury.

Łączymy się w bólu z bliskimi Pana Andrzeja.

Cześć Jego pamięci.

 

  • Pan Andrzej Skrzyński

    Pan Andrzej Skrzyński