Wydarzenia

09.052023

Zaproszenie na wykład otwarty "Promieniowanie UV a zdrowe opalanie"

Serdecznie zapraszamy na popularnonaukowy wykład otwarty z okazji jubileuszu 70-lecia Instytutu Geofizyki PAN w Warszawie, który odbędzie się 1 czerwca o godz. 17.00.

Podczas spotkania będzie się można dowiedzieć nie tylko, jak się zdrowo opalać, ale co to jest promieniowanie UV, warstwa ozonowa, pozytywna i negatywna rola promieniowania UV oraz indeks UV.

Opowiemy również, jak chronić się przed promieniowaniem UV oraz jakie kremy stosować, a także jaką rolę pełni witamina D w naszym organizmie i dlaczego warto zadbać, aby nam jej nie zabrakło.

Wykład popularnonaukowy

Wykład poprowadzi dr inż. Agnieszka Czerwińska, fizyk z Zakładu Fizyki Atmosfery IGF PAN. Jej głównym obszarem zainteresowania jest słoneczne promieniowanie UV – zarówno w aspekcie czysto geofizycznym (analiza krótko- i długofalowych trendów, modelowanie promieniowania UV), jak i w ujęciu interdyscyplinarnym (personalne dawki promieniowania UV o skuteczności biologicznej, wpływ na człowieka, bilansowanie negatywnych i pozytywnych skutków na zdrowie).

Serdecznie zachęcamy do udziału, szczegóły w wydarzeniu >>>