07.032023

Warszaty Scientix we Wrocławiu i w Warszawie

W dniach 3 i 6 marca odbyły się warsztaty dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych promujące projekt Scientix, których organizatorem był Dział Komunikacji Naukowej i Edukacji IGF PAN. Nasz Instytut jest Krajowym Punktem Kontaktowym Scientix w Polsce.

Spotkanie 3 marca odbyło się we Wrocławiu w VI LO im. Bolesława Prusa przy ul. Hutniczej 45. Poprzedziły je dwa wykłady dla uczniów: „Arktyka jako papierek lakmusowy zmian klimatu” dr Agaty Goździk oraz „Życie w stacjach polarnych” Dagmary Bożek.

W ramach warsztatów dla nauczycieli zaprezentowano dwa międzynarodowe projekty edukacyjne – Digi-Science (narzędzia cyfrowe przydatne w pracy nauczyciela i pakiety edukacyjne opracowane przez naukowców z Instytutu) oraz Polar Star (metodyki: edukacja STEAM i nauka jako całość) – w których Instytut jest jednym z partnerów.

Natomiast podczas Krajowych Warsztatów Scientix, organizowanych 6 marca we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów przy ul. Nowogrodzkiej 73 w Warszawie, w części prowadzonej przez pracowników Instytutu zaprezentowano projekt Digi-Science.

Oprócz części teoretycznej poświęconej koncepcji projektu, nauczyciele wzięli udział w sesji warsztatowej „Smog w słoiku – pakiet projektu Digi-Science” wraz z eksperymentem na żywo, którą poprowadził dr Artur Szkop z Zakładu Fizyki Atmosfery.

Zachęcamy do śledzenia działań edukacyjnych Instytutu w ramach projektu Scientix.