Wydarzenia

16.112022

ARKTYKA W WILANOWIE - wznawiamy pokazy mappingu

Z radością informujemy o wznowieniu pokazów Mappingu Polarnego. To już kolejny sezon, w którym svalbardzkie widoki zagoszczą na fasadzie Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Zorza, niedźwiedzie, morsy, wieloryb, cielenie lodowców, zazieleniona tundra: trudno zmieścić „Rok w Arktyce” w 8-minutowym pokazie, ale można spróbować przekazać zaskakującą różnorodność krajobrazu. Gra światła, która zabrała widzów między innymi w szaloną podróż po jaskini lodowej, wzmocniona została przejmującą muzyką i narracją lektora, opisującego pory roku w Arktyce. Dla tych, którzy nie mieli okazji znaleźć się na Spitsbergenie, to rzadka okazja, żeby usłyszeć głośne stado alczyków czy spotkać się oko w oko z wielorybem. Nie tylko jednak piękno arktycznej przyrody miało zachwycić widzów – na ścianie pałacu ożyła Polska Stacja Polarna Hornsund i pojawili się badacze – wykonujący pomiary na lodowcu, prowadzący obserwacje meteorologiczne, nurkujący w oceanicznych głębinach. W końcu po to tam jesteśmy – aby lepiej rozumieć Arktykę i całą planetę.

Pokazy mappingu na fasadzie Pałacu w Wilanowie odbywają się w weekendy (w każdy piątek, sobotę i niedzielę) od 18.11 o 19:30 i towarzyszą Królewskim Ogrodom Światła. Pokazy będzie można oglądać do końca lutego 2023 r.

Mapping powstał w ramach projektu EDU-ARCTIC.PL, finansowanego w ramach programu DIALOG Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Wykonawca mappingu na zlecenie Instytutu Geofizyki PAN: Immersive Experience by MELT, Directed by Kuba Matyka & Kamila Staszczyszyn / MELT, Music & Sound Design by Urbanski, Production & Design: MELT.