17.062019

Debatujmy naukowo, czyli rozpoczynamy rekrutację szkół do projektu ODYSSEY

Debatowanie to bardzo skuteczny sposób na zwiększenie kompetencji językowych, budowanie pewności siebie, nauka szacunku dla innych, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie wypowiadania się na ważne tematy zawodowe, społeczne czy polityczne. Ale w erze “postprawdy”, sceptycyzmu i tzw. “fake news’ów” ważne jest szczególnie, abyśmy potrafili oceniać rzetelność informacji, weryfikować dane, prawidłowo formułować argumenty i opierać się o badania naukowe. Dlatego debatę chcemy wprowadzić do nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Rekrutację otwieramy 17 czerwca 2019 r. o godz. 9.00. Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

CZY PROJEKT ODYSSEY JEST DLA CIEBIE?

• Czy jesteś nauczycielem przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, a Twoi uczniowie mają 13-19 lat?
  • Chcesz przybliżyć swoim uczniom sztukę debatowania?
  • A może prowadzisz kółko zainteresowań lub klub naukowy i poszukujesz inspiracji?

Dzięki gotowym narzędziom do pracy z uczniami (pakiety edukacyjne dotyczące m.in. sejsmiczności antropogenicznej, ochrony przeciwpowodziowej czy geoinżynierii, poradnik dotyczący prowadzenia debaty) i naszemu wsparciu, możesz zacząć wykorzystywać debatę oksfordzką w praktyce szkolnej i wziąć udział w ogólnopolskim konkursie.

Więcej na stronie PROJEKTU ODYSSEY