Wydarzenia

12.092023

„Razem fajnie jest!”, czyli IGF PAN podczas Ekologicznego Pikniku Rodzinnego w Lipiu

W sobotę 10 września pracownicy Działu Komunikacji Naukowej i Edukacji IGF PAN wzięli udział w pikniku ekologicznym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. Stanisława Fedorowicza w Lipiu. Impreza przebiegała pod hasłem „Razem fajnie jest!”.

Na stoisku edukacyjnym IGF PAN można było zagrać w polarny quiz, zobaczyć elementy ekwipunku wykorzystywanego przez badaczy w rejonach polarnych, a także obejrzeć filmy 360 stopni ze Spitsbergenu za pośrednictwem gogli VR. Odwiedzający mogli również zobaczyć wystawę o zanieczyszczeniach powietrza „Smog groźniejszy niż smok”, która powstała we współpracy z naukowcami z Zakładu Fizyki Atmosfery IGF PAN.

Program pikniku obfitował w wiele innych atrakcji – można było wziąć udział w warsztatach wyplatania koszy z wikliny, zaopatrzyć się w rośliny doniczkowe i lokalne produkty na kiermaszu, a dla najmłodszych przewidziano liczne gry i zabawy. Wydarzenie zakończył występ Ludowego Zespołu Artystycznego Promni.

Organizatorzy szacują, że w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym wzięło udział ponad trzysta osób. Wydarzenie było organizowane we współpracy z Wójtem Gminy Błędów i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Patronat honorowy nad piknikiem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska.