Wydarzenia

31.082023

Podziękowanie za dwie kadencje dyrektorskie dla prof. dr hab. inż. Beaty Orleckiej-Sikory

30 sierpnia w Instytucie Geofizyki Polskiej Akademii Nauk świętowaliśmy ważne zmiany. 31 sierpnia kończy się kadencja obecnej Pani Dyrektor Instytutu, Profesor dr hab. inż. Beaty Orleckiej-Sikory.

Pani Dyrektor wygłosiła pełne ciepłych i budujących dla wszystkich pracowników słów przemówienie. Złożyła podziękowania na ręce swoich Zastępców, którzy wspierali ją przez osiem lat. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Z całego serca dziękujemy Pani Dyrektor za te dwie kadencje pełne wyzwań i sukcesów, intensywne, ale bardzo satysfakcjonujące i motywujące do dalszej pracy. 

Podczas uroczystości Pani Profesor powiedziała, że w dyscyplinie nauk o Ziemi jesteśmy wiodącą jednostką naukową w Polsce i wyraziła nadzieję, że będziemy kontynuować to dzieło pod nadzorem nowej Dyrekcji.   
Od 1 września stanowisko Dyrektora Instytutu obejmie Profesor dr hab. Paweł M. Rowiński, który osiem lat temu przekazywał ten urząd Pani Profesor Beacie Orleckiej-Sikorze. Panu Dyrektorowi życzymy samych sukcesów w związku z objęciem nowej funkcji.