18.022016

Lekcje on-line prosto z Antarktyki

Instytut Geofizyki PAN we współpracy z Instytutem Biochemii i Biofizyki PAN prowadzi lekcje on-line prosto z Antarktyki – a dokładnie z Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego.

Podczas tych niezwykłych lekcji (w lutym i marcu), pracownicy Stacji im. Arctowskiego w ciekawy sposób przybliżają uczniom bogactwo przyrodnicze tego kontynentu oraz specyfikę warunków życia i pracy na Stacji, obrazując opowiadane historie zdjęciami i filmami. Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów – każdorazowo bierze w nich udział przynajmniej kilkadziesiąt klas.

Zajęcia prowadzone są przy użyciu pokoju konferencyjnego Scientix (Cisco Webex). Każda lekcja dotyczy innej tematyki i jest dedykowana uczniom innego etapu edukacyjnego. Szczegóły dotyczące lekcji dostępne są na polskiej stronie Scientix

Zapisy  poprzez formularz online. Zaintereswanym osobom przesyłamy  link do transmisji e-mailem. Każda lekcja wymaga oddzielnej rejestracji. Do udziału w transmisji potrzebne są: rzutnik multimedialny, komputer lub laptop z dostępem do Internetu oraz głośniki.

serdecznie zapraszamy !

(więcej info o lekcjach z Pingwinami na stronie PAN)