13.012016

ERIS wystartował

Kick-off meeting projektu realizowanego w ramach programu ERASMUS+ odbył się 11-12 stycznia w naszym Instytucie.

W spotkaniu otwierającym przedsięwzięcie "Wykorzystanie wyników badań naukowych w praktyce szkolnej"(ERIS), w którym Instytut Geofizyki PAN jest liderem, wzięli udział przedstawiciele partnerów projektu Vasile Bercu z Uniwersytetu w Bukareszcie oraz Jan Borm i Alain Sarkissian z Uniwersytetu w Wersalu. Na otwarciu nie zabrakło też przedstawicieli Dyrekcji- Pani Prof. Beaty Orleckiej-Sikory oraz Prof. Mariusza Majdańskiego. Pani Dyrektor IGF PAN powitała wszystkich gości oraz zaprezentowała dokonania Instytutu min. także w sferze promocji i upowszechniania wyników badań. Dwudniowe posiedzenie prowadziła Pani dr Agata Goździk- Koordynator projektu ERIS.

Projekt ERIS jest finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu ERASMUS+. Potrwa 28 miesięcy. Celem projektu jest zwiększenie zainteresowania uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naukami matematyczno-przyrodniczymi oraz podjęciem kariery naukowej poprzez opracowanie, pilotażowe wdrożenie i upowszechnienie pakietów edukacyjnych i materiałów metodycznych pozwalających na wykorzystywanie wyników badań naukowych w praktyce szkolnej w 3 krajach europejskich. W projekcie wezmą udział nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i uczniowie z co najmniej 50 szkół: 5 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych z każdego kraju partnerskiego: Polski, Rumunii i Francji.