06.022015

Kolejne szkolenie w ramach GeoPlanet za nami

5 lutego Centrum GeoPlanet zorganizowało w Instytucie Geofizyki PAN szkolenie z Ochrony własności intelektualnej i przemysłowej.

Szkolenie "Ochrona własności przemysłowej w jednostkach naukowo-badawczych" poprowadziły: Pani mec. Dorota Rzążewska (krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny, arbiter ds. domen internetowych .pl & .eu, wspólnik zarządzający JWP Rzecznicy Patentowi) oraz Pani dr inż. Sylwia Błażej – Sosnowska (Ekspert ds. badań patentowych) z Fundacji JWP „Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk!”.

Publikacje, prawo autorskie, wynalazki, znaki towarowe, licencje… Prawo własności intelektualnej to wyjątkowo obszerna dziedzina, której znajomość niezwykle pomaga w ochronie pracy naukowej. Ma to szczególne znaczenie współcześnie, gdzie tak ogromną wagę przykłada się do komercjalizacji badań naukowych.

Na spotkaniu omówiono pojęcia własności intelektualnej i przemysłowej, sposoby ochrony rozwiązań technicznych oraz publikacji wyników prac badawczych. Panie mówiły również o transferze technologii oraz zasadach i rodzajach porozumień i umów.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział  i zapraszamy na kolejne szkolenia