28.092017

Educators' forum z nauczycielami z całej Europy

38 nauczycieli z 17 krajów przyciągnęły warsztaty zorganizowane w ostatni weekend w ramach projektu EDU-ARCTIC.

Warsztaty był świetną okazją do wymiany doświadczeń z różnych krajów; nauczyciele prezentowali m.in. swoje działania z wykorzystaniem projektu EDU-ARCTIC. Okazuje się, że projekt może być inspiracją do zajęć szkolnych na wielu przedmiotach, ale też do pozalekcyjnej aktywności. Podczas sesji praktycznej nauczyciele pracowali z narzędziami projektu, aby jak najlepiej wykorzystywać je z uczniami. Szczególnie ważne były opinie uczestników o projekcie i jego narzędziach - udało się wypracować wiele pomysłów, które z pewnością pozwolą doskonalić ofertę projektu.
Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali arktycznych wykładów Profesorów Marka Lewandowskiego i Piotra Głowackiego Spotkanie z zaangażowanymi, pełnymi entuzjazmu nauczycielami z całej Europy było ogromną przyjemnością i inspiracją na przyszłość.(A.Wielgopolan)

Źródło:EDU-ARCTIC